mobilya

Vakko İsrail Malı mı?

vakko

Son zamanlarda İsrail Gazze’ye girdi. Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanı olabilmek için bu olayı halka pompalıyor. Halkın dini duygularını pozitivize ederek insaları İsrail ve Yahudilere karşı kışkırtıyor. Bu konuda hakkı olup olmadığının kararı bize düşmez ancak halkımızda son zamanlarda İsrail otoboykotu aldı başını gitti.

Vakko Türk malıdır. Yahudi asıllı Türk iş adamı Vitali Hakko tarafından 1934 yılında kurulmuş olan Vakko Şapka Anonim Şirketi büyüyerek bugün Vakko A.Ş. adını almıştır. Ama korkmayın, Vitali Hakko’nun Yahudi olması İsrailli olduğu manasını taşımıyor. Vakko Türktür. Vakko’nun takım elbiselerini giymek dinen caiz görülmektedir çünkü kazandığı para ülkemizin milli sermayesine katkı sağlamaktadır.

  1. Bir Yorum Var “Vakko İsrail Malı mı?”

  2. Remzi Gürpınar - Temmuz 19, 2014 | Yanıt Ver

    Merhaba, bu sene okulu uzattım. Seneye mezuniyet balosuna katılmak istiyorum. Vakko bana sponsor olursa Vakko giymek isterim. Ben aslen Sefarad Yahudisi olarak Vakko’nun biz yahudileri desteklemesi gerektiği görüşündeyim. Çünkü Coca-Cola israil malı ve kola içtikçe gazzeye bomba atılıyor diyorsunuz ya aslında öyle değil.

Bu yazıyı yorumla