mobilya

Seyahat Ederken Nasıl Giyinmeli?

Kimse bizden en şık takımlarımızla yolculuğa çıkmamızı beklemiyor ama yine de her yerde iyi görünmenin gücüne inanıyor, seyahat ederken de şık görünmenin yollarını inceliyoruz.

seyahat-meyahat

Olaya iyi bir çantadan başlamak gerekiyor. Valiziniz ya da el bagajınız stilinizle ilgili ipucunu veren ilk unsur olacaktır. Kocaman çirkin bir şey taşımak yerine, stilinize göre minimal ve şık ya da esprili valizler edinin. Valiziniz ‘statement’ parçanız olsun.

Nereye ve kiminle gittiğinizi göz önünde bulundurarak “Yanıma alınacaklar” listesi yapın. Kıyafetlerinizi teker teker valizinize  yerleştirmek yerine önce yatağınızın üzerine dizin. Mümkünse yan yana, her birini görecek şekilde. Bir renk teması yapmak işinizi kolaylaştıracak. Böylece pek çok kıyafet birbirne alternatif olabilir.

Havalimanının paranoyak güvenlik görevlilerini atlatmak için üzerinize rahat bir şeyler giyin. Mümkünse tek parça, üzerinde fazla metal detay bulunmayan bir elbise ideal yolculuk kıyafeti olabilir. Yanınıza alacağınız ince bir hırka serin havalimanlarını ya da uçakları tropik bir ortama dönüştürme gücüne sahip, çantanıza atınız.

Dünyanın en çok seyahat eden blogger’larından Chiara Ferragni, bu işi aynı zamanda çok da iyi görünerek yapıyor. Onun tavsiyesine kulak verin: “Ne zaman sıcak havayla ya da ne zaman soğuk havayla karşılaşacağınız belli olmaz. Havalimanları sıcak, uçakların içi genelde serin olur. Bu yüzden seyahat ettiğiniz gün katmanlar halinde giyinin. ‘Layering’ yapmak hayatınızı kurtaracak.”

Pek çok ünlü uzun süren uçuşların ardından havalimanından gözlüksüz çıkmıyor. Yorgun görünen gözlerinizi kamufle etmek için  büyük gözlükler kullanın. Mümkünse yüzünüzün yarısını kaplayacak kadar büyük olsunlar.

İyi görünen bir valiz edinmekle kalmayın, onu kişiselleştirin. Kartınızı koyabileceğiniz ya da isminizi ve iletişim bilgilerinizi yazabileceğiniz bir isimlik edinin. Bu sayede sadece valiziniz kaybolduğunda onu görenler sizin hakkınızda şunu düşünecek; ‘Ne kadar da stil sahibi bir kadın!’

Hollywood yıldızlarının havalimanında çekilen fotoğraflarını gördüğümüzde eminim ki pek çoğumuz aynı soruyu soruyoruz: ‘Nasıl bu kadar iyigörünüyorlar?’ Biz ölümlüler seyahate  başlarken ne kadar iyi görünürsek görünelim yolcuğun sonunda üstümüz  dağılmış, saçlarımız karışmış olur. Onların stillerinden ilham alın.

Metal dedektöründe radara yakalanmayan, yakalansa da çıkarması kolay aksesuarlar bir seyahatin en önemli noktası. Komplike takılarınızı çıkarmaya çalışırken arkada uzun kuyruklar oluşabilir. Küçük çaplı sinir krizleri geçirmek istemiyorsanız kolay  aksesuarlar seçin. Hatta mümkünse kaybolduğunda üzülmeyeceklerinizi takın.

Yorgun yüzünüzü canlandırmanın en pratik yollarından biri ten renginize uygun tonlarda pembe bir allık ve açık pembe
ruj sürmek. Doğala en yakın tonları seçin. Son dokunuşu ise freş ve temiz kokan bir parfümle yapın.

Evet, ünlüler havalimanından yüksek topuklularla çıkıyor olabilir. Ama unutmayın ki pek çoğunun valizini yardımcıları taşıyor. Eğer böyle bir imkanınız yoksa koca valizinizi topuklu ayakkabılarla taşımak bir işkenceye dönüşebilir. Onların yerine düz tabanlı, şık sandaletler tercih edin. İyi görünmek için topuklulara ihtiyacınız yok.

Bu yazıyı yorumla