mobilya

Pepsi Yahudi Malı mı?

Arap Pepsisi

Ülkemizde insanlar din ile çok ilgilenmekte. Bunda yönetim biçimimiz de oldukça etkili. Bununla birlikte insanlar Yahudi mallarını pek sevmezler. Bunun en büyük sebebi Yahudi devleti olan İsrail’in Gazze ve Batı Şeria’yı bombalaması. Elbette her iki toprak da eskiden bizimdi diye düşünen bir takım insanlar yahudi mallarını kullanmaktan imtina etmekte. Yapılan araştırmalara göre Pepsi bir hristiyan malı. Yani içinde yahudi sermayesi yok denecek kadar az. Hatta bu yüzden arap ülkelerinde Coca-Cola’dan çok Pepsi tüketilmekte.

 1. 8 Yorum Var “Pepsi Yahudi Malı mı?”

 2. Kola Tutkunu - Temmuz 19, 2014 | Yanıt Ver

  Ülkemizde bir zamanlar ne güzel Cola-Turka vardı onu bertaraf ettiniz şimdi bitaraf oldunuz. Pardon belki de tam tersi. Ama en halisi Cola-Turka’dır. Pepsi de güzel ama birazcık dişimi hassasiyet yaptırıyor. Coca-Cola ilk açtığında çok güzel geyirtiyor ama yahudilere gideceğine Pepsi almak mantıklıdır.

 3. Seda Kılınç - Temmuz 20, 2014 | Yanıt Ver

  Le Cola diye bir kola var gerçekten nefis hem de çok ucuz. Öte yandan Le eki Fransızca ama aslında Türk malı. Bim diye bir market var bizim burada açıldı. Orada satılıyor, duyduğuma göre israilliler başka yerlerde satılmasına engel oluyormuş ama bime sözleri geçmiyormuş. Bim bildiğiniz gibi müslümanların açılımı da Büyük İslam Marketleri.

 4. İsrailli Ferro - Temmuz 23, 2014 | Yanıt Ver

  Pepsi israil malı mı diyenler kendilerine sormalı. Acaba pepsi israil malı mı?

 5. Büşra Görücü - Temmuz 24, 2014 | Yanıt Ver

  Pepsi lezzetli olduğu kadar mavi de. Eskiden pepsi twist vardı adamlar içine limon sıkardı oh mis.

 6. kurtmenbeyi - Temmuz 31, 2014 | Yanıt Ver

  kola tutkunu arkadaş cola turkanın hammadde olan cola özütünü Coca cola firmasından aldığını biliyor olsan,cola turka’nın sahibi Ülker firmasının yahudi kökenli ailenin olduğunu ve yıllardır o aile müslümanları sömürdüğünü bilsen acaba aynı yorumu onlar içinde yaparmıydın

 7. ömer buğra sarı - Eylül 5, 2014 | Yanıt Ver

  pepsi bence İsrail malı değil İsrail mallarını yemeyiniz

 8. ömer buğra sarı - Eylül 5, 2014 | Yanıt Ver

  pepsi İsrail malı değil

 9. bozkurt - Haziran 25, 2015 | Yanıt Ver

  RAHAT OLUR TORKU KOLA BOŞLUĞU DOLDURACAK İNŞLLAH

Bu yazıyı yorumla