mobilya

Dikran Masis Kimdir?

dikranmasis

Dikran Masis Türk iş adamıdır. Eskidji isimli Müzayede firmasının ve yine Eskidji Emlak’ın sahibi. Şimdiye kadar dört evlilik geçirmiş Dikran Masis’in eşi kendisinden tam 34 yaş küçük. Toplam 3 çocuğu var. Eski bakanlarımızdan Kemal Derviş’in Londra’da ev arkadaşlığını yapmış Dikran Masis gece hayatına düşkünlüğüyle geçmişte nam salmıştır. Ülkemize ilk para sayma makinesini, ilk ATM’yi ve ilk zırhlı banka para nakil aracını getiren kişi olarak da bilinmektedir. Para kazanma odaklı her girişime karşı olan Dikran Masis, gençlere öğütler sıraladı. Siz işinizi dürüstçe ve iyi yapın para zaten gelir. Sevmediğiniz işi yapmayın. Çok para kazanmak istiyorsanız gidin Amerika’ya. Bazı kişiler ise Dikran Masis’in bu sözlerine babasının zengin olduğu yönünde tepki gösterdi. Masis ise babasıyla kavga ettikten sonra tek kuruş dahi almadığını söyledi. Ama zenginlik zamanlarından kalan bağlantıları ile yeniden zengin olmayı da bildiğini söyledi.

 1. 2 Yorum Var “Dikran Masis Kimdir?”

 2. Ömer ÇERKEZ - Şubat 7, 2016 | Yanıt Ver

  Dikran Masis beyefendinin röprörtajını da dinledim ve bir hayli etkilendim. İmkan var ise kendisi ile tanışmak ve ticari bilgi almak isterim. Para odaklı olamaması ve önce işi sağlam yapma konusunu çok ama çok beğendim. Aynı fikirdeyim, insan para odaklı olmamalı ve önce sevdiği ve inandığı işi yapmalı parasız da olmaz o nasıl olsa biz dürüst ve işimizi iyi yaptığımızda geleceğine inanıyorum.

 3. Tuba - Mayıs 17, 2016 | Yanıt Ver

  Merhaba,
  Dikram Masis’in en son izlediğim röportaji Balcicek hanim ile olandi Dikran bey in en sevdiğim ve artik cok fazla kimsede bulunmayan insani deger ve durustluk kavrami.Cok isterim kendisi ile tanismayi deneyimlerinden faydalanmayi.
  Seminer verme durumu varmi merak ediyorum.

Bu yazıyı yorumla