mobilya

Antalya’da Burun Estetiği

Türkiye pek çok ırkın bir arada yaşadığı bir ülke. Ülkemizde tam 84 farklı ırktan insan yaşamakta. Bununla birlikte ırklar çaprazlandıkça genetik açıdan şanssız bireylerin doğması da kaçınılmaz. Ülkemizde en çok şikayet edilen burun tipi kemerli olarak belirtilen tipteki burunlar. Bu tip burunlar olağandan büyük ve itici durmaktadır. Elbette dilimize altın olarak çevirisi yapılmış golden ratio’nun da katkısı yadsınamaz nitelikte.

Burun ırk haritası

Yukarıdaki dünya burun haritasına baktığımızda sonuçlar oldukça tatmin edicidir.Kırmızı ile gösterilenler açık beyaz ırkın yaşadığı alan, pembe ile gösterilenler ise koyu beyaz ile gösterilen alan. Pembe bölgenin insanı kemerli ama küçük buruna, kırmızı bölgenin insanları ise kemersiz ama iri kemikli buruna sahiptirler.

Bu iki burunun karıştığı ülkelerde (pembe-kırmızı çizgiler) ise durum değişiyor. İki ırkın DNA karışımı sonucu ortaya küçük kemersiz burunlar gibi son derece güzel burunlar çıkabildiği gibi, büyük kemerli burunlar da çıkabilmesi son derece olası. İşte burun estetiği de genellikle bu tür burunlara yapılmakta. Ülkemizin tatil cenneti Antalya’da ise burunlar genellikle düzgün. Çünkü insanlar çok burun estetiği yaptırmakta. Bir de Rusya’dan (kahverengi bölge) güzel burun göçü aldığı için güzel burun ortalaması ülkemizin epey üstünde seyrediyor. Yine de Antalya’da estetik yaptırmak isteyeyenler Antalya burun estetiği sayfasına göz atabilirler. Bu sayfada Antalyalıların burunları hakkında çeşitli bilgiler bulunmakta.

Bu yazıyı yorumla