mobilya

İstikbal Comfort Nevresimler

İstikbal Mobilya, son yıllarda yaptığı mobilya yeniliklerinin yanı sıra yatak örtülerinde de adından söz ettiriyor. Son olarak çıkardığı modeller, yaptığı kampanyalar göz doldurur nitelikte. Türkiye’de en çok tercih edilen mobilya markalarından olan İstikbal, mobilyada estetiği buluşturan bir marka olarak öne çıkıyor.

İstikbal’in yaptığı en doğru işlerden birisi de bayi ağını yaygın tutmak. Müşteriler böylece İstikbal’e çok uzağa gitmeden ulaşırlarken, kaliteli mobilya keyfini de evlerinde yaşayabiliyorlar. İstikbal, yalnızca ahşap mobilyalarla değil; kaliteli ve güzel yatak, nevresim gibi mobilya dışı ürünlerde de öne çıkıyor. Son olarak yaptığı kampanyalardan birisi de İstikbal Comfort Nevresim kampanyası. Bu kampanya ile İstikbal Mobilya’dan aldığınız bir yatak karşılığında Comfort model nevresimlerden birini çok ucuza alma imkanına kavuşuyorsunuz. Diğer yandan yatak aldıktan sonra nevresim hediye neden verilmiyor diye soranlara, indirim de çekici geldiği cevabı verilebilir.


yazının tamamını oku »

Tags: , , , ,

Visco Yataklar 2016

2016 yılına girerken insanlar visco yataklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister oldu. Visco yataklar veya diğer bir deyişle viscoelastik yataklar, yapısı gereği vücudun şeklini alarak vücudunuzun daha rahat bir uyku çekmesini amaçlar. Kan dolaşımınızı düzenleyerek yatakta daha kaliteli bir yatış sağlamanızı sağlar. Yatak almak için yatak bayisine gittiğinizde pek çok şekilde yataklarla karşılaşmanız mümkündür. Bunların içinden iyisini tespit etmek son derece önemlidir. Bu konumda sizlere daha kaliteli ve uygun hizmet edecek fabrikasyon yatak modelleri bulunabildiği gibi ucuz fiyata kaliteli hizmet verecek yerel mobilya firmaları da bulunabilmektedir. Bu durumda visco yatak alırken fiyata da dikkat etmenizde fayda var.
Visco elastik yatak alırken bakmanız gereken bir diğer durum da yatağın density katsayısıdır. Density veya dansite sayısı ne kadar yüksek olursa yatağın vücudunuzu kavraması da o kadar iyi olmaktadır. Visco yataklarda genellikle 70 ila 100 dansite arası yataklar optimal olarak kabul edilmekte olup bu tür yatakların kullanımı sağlık açısından da tavsiye edilebilmektedir. Diğer bir deyişle visco yatak her vücut tipine uygun olmayabilir. Fazla kilolu bir kişi yatağı içine çöktürme ihtimali doğacaktır. Bu yüzden yatak alırken yatakçınıza kilonuzu ve boyunuzu da söylerseniz yatak mühendisleri bu konuda size yardımcı olmak isteyebilirler. Bir diğer konu da vücudun ağırlığından çok hacmi. Ağır ve hacimli vücutlar yatak için tehdit oluştururken, ağır ve hacimsiz vücutlar daha büyük tehlike teşkil ederler. Bu yüzden senin kemiğin ağır tarzı yaklaşımlarda bulunuyorsanız o kişiler visco yatak yerine normal yaylı istikbal yatağı tercih edebilirler. Visco yatak fiyatları bu günlerde 200 TL ila 3000 TL arasında değişmektedir. Vücudun sağlığı için ucuz yatak almaktan kaçınmanızı öneririz.

Esra Keyfer

esra keyfer
Çin malı ayakkabı ile ayakları yanan genç kız. Demek ki ayakkabıları çorapsız giymemek lazım. Suni kumaştan yapılmış ve sağlığa zararlı boya ile boyanmış ayakkabıyı giydi. Dealextreme, aliexpress tarzı sitelerden alınan ayakkabılardan bu. 4$ ila 20$ arasında değişiyor fiyatları, çorapsız giyince ayağı hava almadığından terledi ve açık gözeneklerden kumaş boyası girdi. Sonrasını herkes biliyor. Ayak çok kötü bir hal aldı.

Hakan Günday Ödül Aldı

Ziyan isimli romanı ile beğeni toplayan Türk yazar Hakan Günday’a ödül verildi. Türk-Fransız edebiyat ödülü adı verilen bu ödül ile ilk kez ödül alan Hakan Günday’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Paris’te bu akşam düzenlenen törenle Ziyan isimli roman beğenilerek ödüle layık görüldü. Günday, ödül törenin ardından, Fransızcaya çevrilen kitabını, okurları için imzaladı. Ödül törenine, Fransız ve Türk edebiyatseverler ilgi gösterdi. Törenin ardından, davetliler için resepsiyon düzenlendi. Hakan Günday, “Kinyas ve Kayra”, “Zargana” ve “Azil” gibi kitaplarıyla tanınıyor. Günday bir süre önce basına yaptığı açıklamada, Atatürk’e suikast girişiminde bulunduğu için idam edilen Ziya Hurşit’i merak ettiğini ve romanı “Ziyan”da Ziya Hurşit ile “sakıncalı” bir eri buluşturduğunu söylemişti.

Tags: , ,

İlber Ortaylı Belçika’da Konferansta

Rumeli Türkleri derneği tarafından Prof.Dr.İlber Ortaylı bir konferansa davet edildi. 29 Kasım 2014 tarihinde sabah 11’de başlayacak konferans Libre Mari Haps Enstitüsü’nde olacak. Balkanlarda yaşanan zorunlu göç ve acıların konu edileceği konferans Belçikalı gurbetçi ve yabancılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Brüksel’de oldukça takdir edilen bir Profesör Doktor olan İlber Ortaylı Belçika’ya tekrar gelmek istediğini söyledi.

2015 Alfemo Mobilya Modelleri

alfemo logo
Alfemo Mobilya Türkiye’nin en kaliteli mobilya şirketlerinden birisi. Hal böyle olunca 2015 yılında piyasaya süreceği mobilyaları da merak ediyoruz. Alfemo ise bu durum hakkında belli hazırlıklara sahip olacak ki yepyeni kampanyalarla bizlere ulaşıyor. 2015 yılının ilk çeyreğinde ilkbahar ve yaz için hazırlanan Alfemo Mobilya modelleri kişileri heyecanlandıracağa benziyor. En sevilen modellerin en uygun fiyata bulunabileceği Alfemo Mobilya modellerinde en güzel mobilyalar yine Alfemo kalitesiyle evlere ulaşıyor. Öte yandan Türkiye’yi saran bir yeni mobilya konusu ise MOSDER mobilya festivali. Bu festivalde kaliteli mobilya markaları kampanyalarla müşterilerine ulaşıyor. 30 Kasım 2014 tarihine kadar devam edecek olan MOSDER Mobilya Festivali Türkiye’nin hemen hemen her ilinde ilgi göreceğe benziyor. Alfemo Mobilya da indirimlerle müşterilerinin yüzünü güldüreceğe benziyor. Alfemo Mobilya Modelleri de bunlara destek niteliğinde.

Estetical Ne Demek?

Eserce dilinde bulunan “estetical” kelimesi İngilizce’de estetiğe uygun anlamına gelmektedir. İngilizce’de aslında sondaki -al eki bir yapım ekidir. örneğin normal kelimesi normlara uygun anlamına gelmektedir. Estetical da estetiğe uygun manası taşır. Öte yandan dilimizdeki kural kelimesinin bu durum ile ses benzerliği dışında uzaktan ya da yakından bir alakası yoktur. General kelimesi de yine estetical köküyle bağdaşıktır. Sonuç itibariyle Yetenek Sizsiniz Türkiye’de kullanılan Estetical kelimesi son derece doğru ve kaliteli bir sözcüktür. Yakında British House sözlükte görebilirsiniz.

Can not access SopCast service Hatası ve Çözümü

Yurt dışında veya Türkiye’de yaşayanlar her zaman evlerinde televizyon barındıramıyor. Bu gibi durumlarda imadada koşan internet televizyonları oluyor. Bunların en başında da SopCast servisi bulunuyor. SopCast ile birçok ülkenin yerel kanalını evinizden izlemeniz mümkün. Bazen ise uygulamada hatalar meydana gelebiliyor. Bu hataların en başında Can not access SopCast service hatası geliyor.

sopcast-service-access

Kaygılanmayan bu hatanın çözümü son derece basit. Pek çok kişi bu hatanın sebebinin DNS yani Domain Name Serverlar olduğunu söylese de durum kesinlikle bambaşka. Durumun sebebi kaçak yayıncılar. Evet ücretli yayınları kaçak yayınlamaya çalışan kişiler yüzünden SopCast üzerindeki ücretsiz kanallarda Can not access SopCast service hatası görülmekte. Bu hatanın anlamı servise o an fazla yüklenme olduğunu gösterir. Yani Chelsea – Manchester United maçı ile Milan – Inter maçının aynı anda olduğu saatlerde sizin normal televizyon izleme şansınız neredeyse yok. Yapabileceğiniz en iyi şey o an televizyon izlemekten vazgeçip başka şeyler yapmak illa televizyon izleyecekseniz Tivibu, Turkcell TV gibi alternatiflere yönelmeniz olacaktır.

Antalya’da Burun Estetiği

Türkiye pek çok ırkın bir arada yaşadığı bir ülke. Ülkemizde tam 84 farklı ırktan insan yaşamakta. Bununla birlikte ırklar çaprazlandıkça genetik açıdan şanssız bireylerin doğması da kaçınılmaz. Ülkemizde en çok şikayet edilen burun tipi kemerli olarak belirtilen tipteki burunlar. Bu tip burunlar olağandan büyük ve itici durmaktadır. Elbette dilimize altın olarak çevirisi yapılmış golden ratio’nun da katkısı yadsınamaz nitelikte.

Burun ırk haritası

Yukarıdaki dünya burun haritasına baktığımızda sonuçlar oldukça tatmin edicidir.Kırmızı ile gösterilenler açık beyaz ırkın yaşadığı alan, pembe ile gösterilenler ise koyu beyaz ile gösterilen alan. Pembe bölgenin insanı kemerli ama küçük buruna, kırmızı bölgenin insanları ise kemersiz ama iri kemikli buruna sahiptirler.


yazının tamamını oku »

Dikran Masis Kimdir?

dikranmasis

Dikran Masis Türk iş adamıdır. Eskidji isimli Müzayede firmasının ve yine Eskidji Emlak’ın sahibi. Şimdiye kadar dört evlilik geçirmiş Dikran Masis’in eşi kendisinden tam 34 yaş küçük. Toplam 3 çocuğu var. Eski bakanlarımızdan Kemal Derviş’in Londra’da ev arkadaşlığını yapmış Dikran Masis gece hayatına düşkünlüğüyle geçmişte nam salmıştır. Ülkemize ilk para sayma makinesini, ilk ATM’yi ve ilk zırhlı banka para nakil aracını getiren kişi olarak da bilinmektedir. Para kazanma odaklı her girişime karşı olan Dikran Masis, gençlere öğütler sıraladı. Siz işinizi dürüstçe ve iyi yapın para zaten gelir. Sevmediğiniz işi yapmayın. Çok para kazanmak istiyorsanız gidin Amerika’ya. Bazı kişiler ise Dikran Masis’in bu sözlerine babasının zengin olduğu yönünde tepki gösterdi. Masis ise babasıyla kavga ettikten sonra tek kuruş dahi almadığını söyledi. Ama zenginlik zamanlarından kalan bağlantıları ile yeniden zengin olmayı da bildiğini söyledi.